Gdzie bezproblemowo sprzedać ziemniaki?

gdzie sprzedać ziemniaki

Ostatnie spadki cen ziemniaków przekładają się na niższe zyski dla rolników. Z tego powodu wielu z nich zaczęło poszukiwać miejsc, gdzie można sprzedać ziemniaki by nie stracić. Dzisiaj z pomocą przychodzi internet.

Jak sprzedawać plony z zyskiem?

Większość rolników sprzedaje swoje plony w działających lokalnie skupach rolnych. Biorąc jednak pod uwagę niskie ceny skupu ziemniaka, dla rolnika takie miejsce sprzedaży jest zwykle mało opłacalne. Właśnie dlatego wielu z nich decyduje się także na samodzielną sprzedaż bezpośrednio do gastronomi. Kolejnym pomysłem są firmy skupujące ziemniaki, a sprzedające na rynek europejski. Odbierając w własnym transportem bezpośrednio od rolnika.

Sprzedaż ziemniaków przez rolnika. Kiedyś z plonami jeździło się do lokalnego skupu lub umieszczało ogłoszenia o treści ziemniaki sprzedam w prasie lub na tablicach. Obecnie jest rozwiązanie bezpłatne i bardziej skuteczne >> Internetowa giełda rolna umożliwiające poszukiwanie klientów zainteresowanych zakupem dowolnych plonów. Obecnie popularność serwisów ogłoszeniowych, w tym internetowych giełd rolnych, jest coraz większa.

sprzedaż ziemniaka przez rolnika

Tradycyjne rynki zbytu vs. rynki internetowe

Niekorzystna sytuacja dużych wzrostów cen nasion, nawozów jak również paliwa zmusza do szukania bardziej rentownych rynków. W trudnych sytuacjach, jak ta obecnie dotykająca producentów ziemniaków, rozwiązaniem jest poszukiwanie nowych rynków zbytu. Skuteczną drogą dotarcia do klientów jest dziś internet. Bardzo ważnym pytaniem jest czy lub jak przygotować do sprzedaży ziemniaki? Trzeba pokazać jak ziemniak był przechowywany, dopasowanie sposobu pakowania do oczekiwać rynkowych. To będzie miało bardzo duży wpływ na zyskowność sprzedaży.

Oferty typu sprzedam ziemniaki sadzeniaki można zamieszczać w internecie samemu, podobnie jak kupię ziemniaki jadalne. Wystarczy tylko założyć konto użytkownika, aby następnie od razu dodać własne ogłoszenie.

Dlaczego warto postawić na internet?

Wśród głównych zalet korzystania z serwisów ogłoszeniowych online znajdują się:

– duży zasięg oferty – lokalnie i na poziomie krajowym

– łatwość i szybkość dodania ogłoszenia

– różne oferty, na przykład sprzedam i kupię ziemniaki

– niski koszt lub brak opłat za zamieszczanie ogłoszeń

– łatwa dostępność dla sprzedawcy oraz kupującego

– większa marża dla producenta

Gdzie sprzedawać warzywa online?

Swoje ogłoszenie sprzedam ziemniaki rolnik może zamieścić w różnych serwisach internetowych. Są to zarówno ogólne serwisy ogłoszeniowe, jak i serwisy branżowe przeznaczone dla branży rolniczej.

Rolnikom wybierającym serwisy jak internetowa giełda rolna ziemniaki mogą sprzedać się szybciej. Dlaczego? Korzystają z nich inni rolnicy, przedstawiciele branży spożywczej, którzy są gotowi do odkupienia nawet większych ilości produktów rolnych. Wystawiają oni również własne oferty typu kupię ziemniaki. Znalezienie zainteresowanych klientów na portalach branżowych jest zatem znacznie prostsze.

Wobec tego producenci ziemniaków i innych plonów, którzy chcą znaleźć kupujących, powinni wziąć pod uwagę wystawienie ogłoszenia sprzedam ziemniaki na portalach internetowych. To sposób, by szybko, łatwo i dodatkowo tanio lub za darmo dotrzeć do zainteresowanych.